Tığ İşi Yatak Örtüsü Tarifi

0

El işi yatak örtüsü düşük maliyetli ve yapımı oldukça kolaydır. Günlük kullanım veya hediye olarak vermek için idealdir.

Tığ İşi Yatak Örtüsü Yapımı

Oldukça kolay olan yatak örtüsü yapımı için ihtiyacınız olan tek şey yatak örtüsü tarifi ve birkaç malzemedir. Bu malzemeler kolayca bulunabilir ve maliyetleri düşüktür. Seçeceğiniz ipin rengi sizin zevkinize bağlı olarak değişebilir fakat miktarları aynı kalmalıdır.

⦁ 14 yumak Calico 3777
⦁ 2 yumak Calico 11220
⦁ 3 yumak Calico Jakar 31542
⦁ 3 numaralı tığ

El İşi Yatak Örtüsü Modelleri

Yatak örtüsü modelleri, üzerinde kullanacağınız yatağın boyutuna ve zevkinize bağlı olarak değişir. Yazımıza koyduğumuz resimlere bakarak hangisinin sizin için daha uygun olduğuna karar verebilir ve örgünüzü ona göre ayarlayabilirsiniz.

El işi yatak örtüsü nasıl yapılır?

Örgüyle Yatak Örtüsü Nasıl Yapılır?

Motif

⦁ Numarası 3777 olan ip ile 6 tane zincir çekerek birleştirin, oluşturduğumuz yuvanın içine diyagramın 3 sırasını uygulayın.

El işi yatak örtüsü tarifi

⦁ 4. ve 5.sıraları motifin iki kenarına da renkler kullanarak uygulayıp bitirin. Toplam 80 adet motif yapmış olacaksınız.

⦁ 4 tane motif yaptıktan sonra şemada gösterilen gibi numarası 31542 olan iple sık iğne yaparak ekleyin.

El işi yatak örtülü nasıl örülür

Örtü

4’erli biçimde hazırladığınız motifleri şemada gösterildiği gibi yerleştirerek numarası 31542 olan ipi kullanarak sık iğne yaparak ekleyip bitirin.

Kırlent

⦁ Numarası 3777 olan ip ile diyagramın 3.sırasını uygulayın ve toplamda 3 tane motif yapın.
⦁ Motifleri birbirine aynı renklerle sık iğne yaparak ekleyin.
⦁ Motiflerin 4 kenarına numarası 3777 olan ipi 1 sıra tırabzan yapın.
⦁ Motiflerin alt ve üst tarafından 1 sıra numarası 31542, 1 sıra numarası 3777 olan ipi tekrar ederek tırabzan üzerine tırabzan örün.
⦁ Motiflerin sonrasında örgü boyu 18 santimetre olduğunda bitirin.
⦁ Motiflerin üst ve alt tarafından 6 santimetrelik bölümleri öne getirin ve şemada gösterilmiş olan aynı numaralı yerleri birbirine dikin.
⦁ Kırlentin etrafına numarası 31542 olan ipi kullanarak sık iğne yapın. Kırlentin 4 köşesine numarası 31542 olan ip ile püskül takın.

Bir önceki yazımız olan Örgüyle Kız Bebek Elbise Tarifi başlıklı makalemizde el yapımı elbise, Kız bebek elbisesi ve Örgüyle Elbise Yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazıyı Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.