Örgü Maske Nasıl Yapılır ?

Bugün sizler ile virüslerden, bakterilerden mikroplardan ve özellikle covid-19 koronavirüsten korunmak için örgü maske nasıl yapılır onu anlatacağım. Virüsten korunmak için özellikle şu dönemde maskesiz sokağa çıkma yasağı varken kendi maskemizi kendimiz yapalım diye bu yazıyı hazırladım.  Maskeyi yapmak için tığ ve ipe ihtiyacımız var. Beğendiğiniz herhangi bir renk ile yapabileceğiniz örnek sayesinde maske masraflarınızı düşürebilirsiniz.

Örgü Maske Nasıl Yapılır ? İçine Ne Koyulur

Maske için elimizde olması gereken temel malzemeler tığ ve ip olarak belirlenmiştir. Örgü maske nasıl yapılır isimli yazımıza devam ederken, dilerseniz içerisine mendil de koyup daha etkili bir hale getirebileceğinizi de belirteyim. Çok uygun fiyata aileniz ve kendiniz için kullanabileceğiniz bu maskeleri yıkayıp sürekli kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta ip seçiminde, dantel ipinin kalın olanından ve ayrıca pamuklu olmayan tüysüz yünsüz ipler ile yapmanız gerekmektedir.

Örgü Maske Nasıl Yapılır

3 mm tığ ile ipinizi alıp işleme başlayabilirsiniz. Yapacağınız kişiye göre zincir çekmeniz gerekmekte. Kullanacak kişinin ağız ve yüz yapısının büyüklüğünde zincirimizi çekelim.

Zinciri uygun boyutlara göre çektikten sonra ikinci ilmeğe bir tane sık iğne yapmanız gerekiyor. Aynı şekilde sıradaki zincire ilmek atarak devam ediyoruz.  Toplam 5 tane olana kadar sık iğne yapıyoruz.

Daha sonra sıradaki zincirin tepesine batırarak çakma trabzan yapıyoruz. Toplam 6 tane olacak şekilde çakma trabzanlarımızı yaptıktan sonra aşağıdaki video aracılığıyla örgü işleminize devam edebilirsiniz.

Banner Content
Tags: ,

Related Article

No Related Article

0 Comments

Leave a Comment

SON GÖNDERİLER

Örgü Maske Nasıl Yapılır ?

Popüler Gönderiler

YAKIN ZAMANDA GÖNDERİLENLER

SON GÖNDERİLER

Örgü Maske Nasıl Yapılır ?

Popüler Gönderiler

YAKIN ZAMANDA GÖNDERİLENLER