Dikişsiz Boyunluk Nasıl Örülür? (Resimli Anlatım)

0

Kış aylarında şık ve kullanımı pratik boyunluk türleri oldukça popülerdir. İstediğiniz renkte yapılabilen bu model erkeklerin de kadınların da kullanımı için uygundur. Hediye olarak yapabilir veya isterseniz ek gelir için yaptıklarınızı satabilirsiniz. Herkesin çok seveceği kesin olan bu model birkaç basit adımla hemen hazırlanabilir.

Resimlerle Dikişsiz Boyunluk Yapımı

Boyunluk yapımı, oldukça pratik ve kolaydır. Boyunluk yapımı, hediyelik eşya, kendi kullanımınız veya ek gelir elde etmek için öğrenebileceğiniz bir şey olabilir. Boyunluk yapımı öğrenmek tarifimizle kolay, hızlı ve eğlenceli bir süreç olacaktır.

Dikişsiz Boyunluk Kaç Numara Şişle Yapılır?

Dikişsiz boyunluk yapmak için gereken ana malzemeler iki tanedir. Bunlar 1 metrelik misinalı şiş ve iptir. Ana malzemelerin haricinde dikişsiz boyunluk yaparken bir adet tığa da ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu malzemeler elinizde varsa dikişsiz boyunluk yapımına hemen başlayabilirsiniz.

Dikişsiz Boyunluk Tarifi

Dikişsiz boyunluk tarifi için ilk yapmamız gereken misinalı şişimize 85 ilmek atmaktır. Sonrasında tığımızla birlikte her ilmekten birer tane alarak diğer misinanıza geçirin. Böylece elinizde 170 ilmeğimiz olacak. Sıranın sonuna gelene kadar bu şekilde devam edin.

Dikişsiz boyunluk

Sıranın sonuna gelindikten sonra dikişsiz boyunluk tarifi ikinci sırada bir kesilip aynı anda bir artırılarak devam ettiriliyor. Bunun anlamı, elimizdeki ipimizi şişemize dolayarak arttırmamız ve iki ilmek alıp örerek kesmenizdir.

dikişsiz boyunluk tarifi
dikişsiz boyunluk tarifi

Boyunluk bitinceye kadar dikişsiz boyunluk tarifi bu şekilde devam eder. Boyunluğun bitmesi 40 cm yani bir buçuk yumak ipliğin sonuna gelinmesi demektir. Artırmak şişe ip dolamak, kesmek ise iki ilmeği beraber almak anlamına gelir.

boyunluk yapımı
boyunluk yapımı

Standart olarak ölçü 40 cm olarak belirlenir fakat istediğiniz kadar örmeye devam edebilirsiniz. Örme işlemi bittikten sonra kesip kapatma işlemine geçilir. Tersten kesime başlanır. İp tersteyken arka tarafına alıp 3 tane düz örün, 4 ile 5’i ikisini beraber alarak kesme işlemini gerçekleştirin. Sonrasında 4 ilmeği geri alın.

Dikişsiz boyunluk Nasıl Yapılır
Dikişsiz boyunluk Nasıl Yapılır

Yine 3 düz örüp 4 ile 5 i beraber kesin. Sonuna kadar devam ederek kesme işlemini tamamlayın. Boyunluk resimlerde görüldüğü şekildedir.

Bir önceki yazımız olan Amigurumi İnek Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Amigurumi inek Momo, Amigurumi SÜTAŞ İNEK tarifi ve Amigurumi SÜTAŞ İNEK YAPIMI hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazıyı Değerlendir
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.